Najczęstsze powody odrzucenia wniosku o pożyczkę

2 Replies

Wniosek o pożyczkę

Wielu z nas wydaje się, że o pożyczkę w parabankach może ubiegać się każdy i z pewnością jest to racja. Zupełną nieprawdą jest już natomiast to, że każdy może na nią liczyć. Oczywiste jest to, że o pożyczkę jest tu znacznie łatwiej niż w banku, ale nie oznacza to akurat tego, że w ogóle takie firmy klientów nie sprawdzają. Odrzucenie wniosków zdarza się tutaj i to dość często. Chcecie wiedzieć, z jakiego powodu najczęściej do tego dochodzi?

Zdolność kredytowa

Tak jak i w bankach, tak i w pozabankowych instytucjach finansowych najważniejsza jest zdolność kredytowa. Jedne z firm są tu bardziej ufne i nie wymagają od klientów zaświadczeń potwierdzających wysokość ich dochodu. Inne natomiast będą ich wymagały. Nie da się ukryć, że brak zdolności kredytowej może bardzo przeszkodzić w otrzymaniu pożyczki w parabanku.

Nieuregulowane zaległości

Wprawdzie większość parabanków nie zna historii kredytowej swoich klientów, bo nie sprawdza ich w Biurze Informacji Kredytowej, choć oczywiście nie jest to żadną regułą, to jednak mogą na bieżąco monitorować ich zadłużenia. Obecnie nie brakuje instytucji, które skupiają dłużników. Trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba, która ma niespłaconą pożyczkę czy zadłużenie w innej formie, nie będzie dla takiego parabanku wiarygodna.

Poza tym zdarza się, że winny jest sam pożyczkobiorca, który źle wypełnił wniosek. Wbrew pozorom takie błędy także się zdarzają, mimo iż swoje dane powinniśmy sprawdzać bardzo dokładnie.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *