Jak zrezygnować z pożyczki?

2 Replies

Spłata pożyczki

Na pożyczki i kredyty decyduje się dziś wielu Polaków i na pewno w najbliższych latach nic tego nie zmieni. Wielu z nas dzięki nim ma szansę spełnić swoje marzenia. Są jednak też i tacy, którzy muszą je zaciągać, jeśli chcą nabyć podstawowe dobra. Niezależnie od wszystkiego nie można nie zgodzić się z tym, że pożyczki w różnej formie w Polsce są dziś bardzo popularne. Zdarza się jednak, że bierzemy je bez przemyślenia tej sprawy, pukając się następnie w czoło. Nie jest jednak powiedziane, że jeśli już ją pobierzemy, to nie możemy od niej odstąpić. Takie prawo jak najbardziej nam przysługuje. Jak w związku z tym odstąpić od umowy pożyczki?

W zgodzie z umową

W pierwszej kolejności trzeba się tutaj rzecz jasna zapoznać z umową, która powinna takie informacje, a nawet wniosek o rozwiązanie umowy zawierać. Określone są w niej także i warunki, na jakich możemy zerwać umowę oraz czas, jaki nam na to przysługuje. Najlepiej jest z niej zrezygnować maksymalnie kilka dni po zaciągnięciu takiego produktu finansowego. Jeśli od podpisania umowy minęło więcej czasu, może to być zadanie naprawdę trudne.

Rozwiązanie umowy a reklamacja

Wielu myli pojęcia reklamacji oraz rozwiązania umowy. Otóż z reklamacją mamy do czynienia tylko wtedy, kiedy otrzymany produkt nie jest zgodny z informacją w umowie. Rozwiązanie umowy to natomiast pozbycie się produktu. Nie ma wówczas konieczności podawania powodu takiej decyzji.

Tak więc z pożyczki można zrezygnować, choć lepiej być roztropnym i wcześniej wszystko sobie dobrze przemyśleć. Nie będziemy musieli się wówczas gimnastykować, dążąc do jej rozwiązania.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *