Co zrobić, jeśli nie radzimy sobie ze spłatą pożyczki?

2 Replies

Spłata pożyczki

Chyba każdy zgodzi się z tym, że kredyt w parabankach powinniśmy pobierać z głową. Tym bardziej że okres spłaty jest tu zazwyczaj bardzo krótki, a taką pożyczkę musimy często spłacić już po maksymalnie dwóch miesiącach. Nie jest to łatwe, jeśli na przykład pobraliśmy tysiąc czy dwa tysiące złotych. Nie dziwi w związku z tym też i to, że wielu z nas ma problem ze spłatą takiej pożyczki w terminie. Co w związku z tym zrobić, jeśli także i nas dopadł taki problem? Czy najlepszym co możemy zrobić, jest unikanie spłaty?

Przedłużenie pożyczki

Unikanie spłaty tak naprawdę nic nam nie da i w efekcie narazi nas na jeszcze większe straty, na które złożą się wszelkie monity. Tak więc na pewno nam się to nie opłaci. Lepszym rozwiązaniem z pewnością będzie przedłużenie pożyczki, choć z pewnością nie rozwiąże to naszego problemu, a może go pogłębić. Przedłużenie pożyczki tylko na miesiąc może kosztować nas nawet kilkaset złotych, choć oczywiście możemy je przedłużyć na trzy, pięć czy siedem dni.

Konsolidacja

Wydaje się, że bardzo dobrym pomysłem jest konsolidacja pożyczek, choć oczywiście o tym produkcie możemy mówić tylko wtedy, kiedy to mamy kilka kredytów w parabankach. Wówczas spłacimy je wszystkie za jednym razem, jednocześnie zmniejszając miesięczną ratę takiego kredytu. Minusem jest oczywiście wydłużenie kredytu, choć najważniejsze wydaje się tutaj to, że uda nam się wyjść z zadłużenia. A jakie są związane z tym Wasze pomysły?

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *