Jak sprawdzić, czy figurujemy w BIG InfoMonitor?

2 Replies

Porady

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że o pożyczce w banku możemy zapomnieć, jeżeli figurujemy na liście dłużników. Nie ma w tym rzecz jasna nic nadzwyczajnego. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może być tak zwana chwilówka, a więc nic innego jak pożyczka, którą pobieramy w parabanku, a więc innej niż bank. Jednakże nie jest prawdą, że firmy te nie sprawdzają swoich klientów, bo jak najbardziej ma to miejsce, choć nie jest to Biuro Informacji Kredytowej, a inne instytucje. Jedną z nich jest Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Jak sprawdzić, czy figurujemy na liście tego podmiotu?

Raport

Otóż sprawdzenie naszego stanu w BIG InfoMonitor nie będzie żadnym problemem. Wystarczająca będzie rejestracja na specjalnie przeznaczonej do tego stronie, a następnie weryfikacja poprzez przesłanie skanu dowodu tożsamości. Potem wystarczy już tylko wygenerować raport, za który nie musimy nic płacić. Raz na sześć miesięcy możemy go wygenerować za darmo. Jeśli robimy to częściej, usługa taka kosztuje 6,50 zł.

Jak usunąć się z listy BIG InfoMonitor?

Usunięcie z listy BIG InfoMonitor nie jest łatwe, ale możliwe. Otóż będzie tak, jeśli uregulujemy zadłużenie. Wówczas wierzyciel w ciągu 14 dni powinien usunąć wpis. W zasadzie musi to zrobić, bo w innym wypadku nałożona może zostać na niego wysoka kara. Jej górna granica to bowiem aż trzydzieści tysięcy złotych. Każdy w związku z tym powinien tego dopilnować.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *